Plzeň, Česká republika

Podle Americké i Evropské kardiologické společnosti jsou procházky tělesnou aktivitou, u které setrvá nejvyšší procento lidí. Myslíte, že je to k ničemu? Zamyslete se ještě jednou. Chůze je nenáročná a ovlivňuje klouby méně než běh. Pokud Váš lékař souhlasí, chůze je bezpečná pro pacienty s chorobami kostí a kloubů, s nemocemi srdce i u osob, které mají více než 20% nadváhu.  Výzkumy navíc ukázaly, že za každou hodinu pravidelného cvičení můžete získat dvě hodiny života navíc! Takže teď už ta krátká procházka kolem bloku vypadá trochu užitečněji, ne?

Walk with a Doc, česky S doktorem na procházku, je program procházek určený pro všechny, kteří mají zájem podniknout něco pro zdravější způsob života. Na začátku vyslechnete od lékaře nebo jiného zdravotníka několikaminutovou přednášku na některé současné zdravotní téma a zbytek hodiny strávíte zdravou procházkou v příjemné společnosti. Je to skvělý způsob, jak se dostat ven, být aktivní a těšit se z příznivého vlivu chůze na zdraví. Rytmus chůze i vzdálenost, kterou ujdete, si určujete sami.

Tento program začal dr. David Sabgir ve Spojených státech ve městě Columbus, Ohio roku 2005 a od té doby se rozšiřuje po celém světě. Nepotřebujete žádné speciální vybavení a nemáme žádná speciální pravidla. Naše vycházkové skupiny poskytují bezpečnou, zábavnou, a navíc ZDARMA příležitost se trochu projít, dozvědět se něco o zdraví a seznámit se s novými lidmi.

Město a stát:
Plzeň, Česká republika

Organizátor:
Kardiologie v sadech

Termíny procházek:
Vždy 2. sobotu v měsíci v 9:30 dopoledne Krátká, zajímavá, aktuální sdělení při WWAD

14.1. Jak trénovat paměť PhDr. Jitka Krocová

11.2. Sůl, avokáda a jak (ne)jíst zdravě Kateřina Linhartová

11.3. Diabetes – jak na to Daniela Čepeláková

15.4. Základy resuscitace Jan Beneš

14.5. Deprese Aneta Müllerová

10.6. Pohybová aktivita a její příznivý vliv na lidské zdraví Aleš Kroužecký

15.7.
12.8.
9.9.
14.10.
11.11.
9.12.

Kde se sejdeme:
Setkáme se: Před vchodem do Mulačovy nemocnice, Dvořákova 17, Plzeň

Přihláška:
Před první procházkou klikněte zde k podepsání souhlasu. Číslo našeho centra je 10199

Vedoucí lékařka:

MUDr. Kateřina Linhartová, kardioložka

Mgr. Jarka Nováková kardiologická sestra

Kontakt:
linhartkaterina@seznam.cz

Poděkování:
Tento program byl umožněn donacemi Walk Challenge